Sayın meslektaşlarım,
Çocuk ve Ergen Nörolojisi Derneği (ÇENDER) olarak “Çocuk ve Ergen Nörolojisi VII. Bahar Sempozyumu”muz 2-3 Ekim 2015 tarihinde İstanbul Novotel’de gerçekleştirilmiştir.
Dernek olarak önceki yıllarda yine İstanbul da dahil olmak üzere daha çok periferde çocuk nörolojisi bilincini arttırmaya yönelik (Edirne, Tekirdağ, Diyarbakır gibi) sempozyum ve toplantılar düzenlemekteyiz. Bu yıl ise akademik olarak daha baz bilgileri de içeren, Türkiye’nin doğu noktalarından biri olan Van’da sempozyum yapmayı planlamıştık. Maalesef mücbir sebeplerden dolayı şehir değişikliği yapılmış, ve İstanbul’da gerçekleştirilmiştir. Akademik yönü, interaktifliği ve samimiyeti ile tatminkar bir sempozyum olduğuna dair aldığımız geri bildrimler tüm yorgunluğumuzu unutturmuştur.
Toplam 120 kişi salon katılımı olmuştur. Bildiriler arasından bir birincilik ve üç teşvik ödülü verilmiştir.
Çocuk Nöroloğu olan veya Çocuk Nörolojisi’ne destek vermiş olan 3 değerli emekli hocamız Prof. Dr. Ayfer Ülkü, Prof. Dr. Ayşin Dervent ve Prof. Dr. Ayşen Gökyiğit’e “Yaşam Boyu Nöroloji” plaketi verilmiştir.
ÇENDER’e ait 2015’te 3 dernek temsilciliği açılmıştır: Van, Bursa, Tekirdağ. Dr. Asuman Ali’ye, Prof. Dr. Temel Tombul’a, Doç. Dr. Recep Alp’e temsilcilik belgeleri teslim edilmiştir.
ÇENDER VII Bahar Sempozyumu’na destek veren ve katılan herkese teşekkür eder, bir sonraki sempozyumda buluşmak üzere saygılarımı sunarım.
ÇENDER Yönetim Kurulu adına Prof. Dr. Zuhal YAPICI