VII. Çocuk ve Ergen Nörolojisi Bahar Sempozyumu

Değerli Meslektaşlarım,

Çocuk ve Ergen Nörolojisi Derneği çatısı altında, 2-3 Ekim 2015 tarihinde İstanbul Novotel’de bir sempozyum düzenlemekteyiz. Bu kez tek bir ana başlık seçmedik. Çocuk Nörolojisi’nde önemli başlıkları bir araya getirmeye çalıştık. Zaman çok sınırlı da olsa nörologlarımız ve çocuk nörologlarımız güncellenmiş olacak. Konularıyla olduğu kadar duayen hocalarımızdan genç nörolog arkadaşlarımıza kadar geniş ve renkli bir ekiple de hoş bir birliktelik olacak düşüncesindeyiz.

Bu minik zaman aralığında genç nörolog arkadaşlarımızın olgularını istedikleri gibi sunmak ve danışmalarını sağlamak amacıyle sözel ve poster bildirilerinin yanı sıra ‘uzmanla  buluşma’ başlığı altında bir format oluşturduk. Arkadaşlarımızın, sunmak ya da sormak istedikleri olgu/deneyimlerini tecrübeli hocalarımızla interaktif ortamda paylaşmalarını sağlayacağız. Bu anlamda gençlerimizi yüreklendirmek istiyoruz. Tüm bu katılımlar için bilimsel iletişim adresimize kendilerini tanıtıcı e-mail yazmaları yeterli olacaktır.

Bu kez sempozyumu İstanbul’da gerçekleştirebiliyoruz. Önümüzdeki yıllarda doğu illerinde yapacağımız sempozyumlarla Çocuk Nörolojisi bilgisini yaygınlaştırmaya devam edeceğiz.

Keyifli bir toplantıyı paylaşmak dileği ile,

 

Çocuk ve Ergen Nörolojisi Derneği adına

Prof. Dr. Zuhal Yapıcı

İÜ, İst Tıp Fak, Nör AD

 

Prof. Dr. Temel Tombul

YYÜ Tıp Fak, Nör AD